Gurgaon, Gurugram, Haryana
GST No. 06AAEPC7660C1Z5
Call 08047646903 84% Response Rate
Send Enquiry
| Wheel Diameter | 50 mm |
| Load Capacity | Upto 100 kg |
| Mount Type | Plate |
| Caster Type | Swivel |
| Bracket Material | Mild Steel |
| Bearing Type | Ball Bearing |
| Tread Width | 25 mm |
| Wheel Color | White |
| Temperature Range | -20 to 80 C |
| Application | Material Handling, Warehouse Trolley, Textile Unit, Food Industry, Hospital |
View Complete details
| Wheel Diameter | 75 mm |
| Load Capacity | 40 kg |
| Caster Type | Swivel |
View Complete details